Szymon Krasicki 1955

Urodził się 29 grudnia 1936 w Poznaniu. Jego ojciec Władysław zginął w 1942 w Oświęcimiu. W 1950 z matką i rodzeństwem przeniósł się do Zakopanego, gdzie w 1955 ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Oswalda Balzera.
Studiował na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, następnie w Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego w Krakowie, którą ukończył w 1962. W trakcie studiów wziął udział w trzech zimowych uniwersjadach. Na każdej z nich zdobył brązowy medal w biegu sztafetowym.
W 1970 został pracownikiem naukowo-dydaktycznym WSWF/AWF w Krakowie. Objął stanowisko profesora nadzwyczajnego i funkcję kierownika Katedry Teorii i Metodyki Sportów Zimowych na Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu tej uczelni.
Był trenerem w AZS Zakopane. Prowadził kadrę polskich biegaczek narciarskich (m.in. na igrzyskach olimpijskich w Grenoble w 1968 i Sapporo w 1972). Brał udział w przygotowaniach do igrzysk w Sarajewie w 1984 i jednocześnie trenował zawodników reprezentacji Jugosławii.
Został członkiem Rady ds. Kształcenia i Doskonalenie Kadr przy Ministrze Sportu, Prezydium Małopolskiej Rady Olimpijskiej i Polskiej Akademii Olimpijskiej, a także przewodniczącym Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów AWF Kraków.
Przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego został odznaczony Złotym  Krzyżem Zasługi i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2005), natomiast Lech Kaczyński odznaczył go Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2008)

Komitet Konkursowy Kraków 2022
26  czerwca 2013 roku zostało utworzone Stowarzyszenie Jednostek Samorządu Terytorialnego „Komitet Konkursowy Kraków 2022”, którego członkami założycielami są Gmina Miejska Kraków, Miasto Zakopane oraz Województwo Małopolskie. Aktualnie oprócz wymienionych członków założycieli Stowarzyszenie współtworzą: Miasto Oświęcim, Gminy Kościelisko oraz Bukowina Tatrzańska.
Do jego głównych zadań należy koordynacja wszelkich działań i współpracy instytucji na rzecz przygotowania wniosku aplikacyjnego i kandydatury Krakowa jako organizatora Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022.
13 marca 2014 wniosek aplikacyjny Krakowa został złożony w siedzibie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w Lozannie. Wniosek aplikacyjny (tzw. „Bid Book”) to dokument, w którym szczegółowo opisano jedenaście zakresów tematycznych dotyczących organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 r. w Krakowie, m.in. wizji i koncepcji Igrzysk, a także informacji o obiektach sportowych, transporcie oraz o wsparciu rządowym i wsparciu ze środków publicznych.

Pierwszy | Poprzednie zdjęcie | Następne zdjęcie | Ostatni | Miniatury